@name

Sain esimest korda elus maksemeeldetuletuse inkassofirmalt. Mida teha?

Kui nõue on korrektne, siis soovitame tasuda maksemeeldetuletusel toodud summad kirjal näidatud kuupäevaks. Isegi siis, kui Sa ei saa võlgnevust kohe tasuda, pole vaja muretseda. Kui maksemeeldetuletuse saatjaks oli Lindorff ja Sa soovid maksepikendust helista Lindorff-i klienditeenindusse numbrile 61 18 030.

 

Mul on inkassofirmas palju võlgnevusi. Mida ma peaksin tegema?

Ükski mure ei ole suur, kui talle asuda kohe lahendust leidma. Kui Sinu võlgnevusega tegeleb Lindorff, siis meie professionaalne klienditeenindaja aitab Sul leida lahenduse. Helista meile numbrile 61 18 030, hindame koos Sinu olukorda ja leiame üheskoos lahenduse.

 

Mul on väga palju tähtajaks maksmata arveid, ma ei jõua tasuda igakuiseid arveid ja laene. Teiste sõnadega, olen suurtes raskustes. Mida teha?

Alusta oma probleemide lahendamisega kohe! Oled sattunud rahalistesse raskustesse ja seega vajad professionaali abi. Kui sul esineb allolevaid raskuseid, siis palun pöördu esimesel võimalusel võlanõustaja poole:

 • kommunaalteenuste võlg
 • üürivõlg
 • telefonivõlg
 • laen eraisikult või pangalt
 • liising
 • järelmaks
 • maksuvõlg
 • trahvid
 • elatisraha võlg
 • krediitkaardi võlg
 • eluasemelaen
 • õppelaen
 • käendus

Võlanõustamine on abivajajatele tasuta.

 

Miks nõudekulud on nii suured?

Kuna oled jätnud arve tasumata on võlausaldaja pidanud tegema võlgnevuse sissenõudmiseks täiendavaid kulutusi ja vastavalt võlaõigusseaduse kahju hüvitamise regulatsioonile kuuluvad kulutused tasumisele. Nõudekulud suurenevad iga saadetud maksemeeldetuletusega.

 

Mida tähendab viivis?

Viivis on hüvitus teenuse osutajale rahalise nõude maksmata jäänud perioodi eest. Viivise suurus tuleneb Sinu ja teenuse osutaja või kauba müüja vahel sõlmitud lepingust või seadusest, kui lepingus pole viivise protsent määratud. Seadusjärgne viivis (Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav intressimäär+7% aastas) muutub kaks korda aastas. Viivist arvutatakse tasumata põhivõlgnevuselt ning viivis suureneb kuni põhivõlgnevuse tasumiseni. Viivist arvutatakse põhivõlgnevuselt edasi ka siis, kui võlgnevusega on pöördutud kohtusse või võlgnevuse sissenõudmiseks on pöördutud kohtutäituri poole.

 

Mis alusel on võlgnevus(ed) antud sissenõudmiseks Lindorff Eesti AS-ile?

Juhul kui jätad kauba või teenuse eest arve tasumata, on võlausaldajal õigus võlgnevuse sissenõudmiseks otsida abi, näiteks palgates advokaadi või mõne muu asjaajaja (antud juhul Lindorff Eesti Asi). Lindorff osutab oma kliendile teenust lepingu alusel, millega Lindorffile on antud töö tegemiseks andmed ja juhised.

Samuti võib võlausaldaja otsustada sinu võlgnevused müüa kolmandatele isikutele (nt Lindorffile). Sellisel juhul saab Lindorffist uus võlausaldaja ning kogu võlgnevus tuleb Lindorffile tasuda.

 

Kust saab Lindorff infot?

Lindorffi jõuab võlgnevuse kohta info võlausaldajalt, kellele osutatakse võlgnevuste sissenõudmise teenust. Kui jätad järelmaksuga ostetud toote või kasutatud teenuse eest arve maksmata, saadetakse tasumata arvega seotud info Lindorffisse ning Lindorff alustab sissenõudmist.

 

Kuidas võtta Lindorffiga ühendust?

Lindorffiga saab ühendust helistades meile numbrile 61 18 030 või kirjutades aadressile vastus.ee@lindorff.com.

Tasu võlgnevus juba täna

Makserekvisiidid

Vaata võlainfot veebis

Lindorff Iseteenindus

SISENE

Võta meiega ühendust!

Helista +372 61 18 030

Võta ühendust

Facebookis

ARVE MAKSMATA

Nõustamisportaal arvetega seotud küsimustes

ALUSTA